Bir manken poz veriyor. Özgürlüğün göstergesi saçlar..

Özgürlüğün Göstergesi Saçlar

Ortamın Yıldızı

Özgürlüğün göstergesi saçlar, nikah, buluşma, davet, iş görüşmesi… Hangi ortama girerseniz girin sizi ortamın yıldızı yapacak şeylerin başında kadın saç modelleri geliyor. Makyaj ve saç değişimi kesinlikle herkese bambaşka bir hava katıyor.

Özgürlüğün göstergesi saçlar..

Söylemesi Zor

Saç, toplumsal kalıpların ve gelişimin bir göstergesi olmakla birlikte özgürlüğün de bir ifade biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıyafet ve aksesuarlarda olduğu gibi saç tiplerine ya da modellerine bakarak dönemin içinde bulunduğu etkiyi anlamak mümkün müdür? Evet, mümkündür. Kimi zaman başkaldırı kimi zamansa baskı ile olarak ortaya çıkan saç modelleri, kişiliklerin en net ifade biçimidir. Saç modelleri, uzun yıllara dayanır ve kültürlerde önemli bir yer tutar. Bu nedenle kültürlerin saç geleneklerini inceleyerek beslenme şekilleri, yaşayış biçimleri hatta inançları hakkında bile fikir yürütmek mümkündür.

Saçlar önemli anlamak lazım.

Tanıdık Saç Modelleri

Dağınık Saç: Kadınlarda dağınık saç modeli kendinden emin, özgürlüğüne düşkün bir kadını yansıtıyor.

Kısa Saç: Kısa saçı, daha erkeksi yapıdaki kadınlar kullanır.

Arkadan Bağlanan Saç: Kadının neşesini gösterir. Bu model, bazen ilgi beklendiğini de anlatabilir.

Topuz Modeli: Ağırlığını hissettirmek, asaletini göstermek, bulunduğu ortamın önemini vurgulamak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Arka topuz ve ön kısmındaki bir miktar dağınık saç şekli ise genellikle büro gibi kapalı ortamlarda çalışan kadınların modelidir. En rahat saç tipidir.

Fönlü Saçlar: Sıklıkla fön çektiren kadınlar, hayatının monotonluğundan sıkılmış olabilir ve bazı değişiklikler istediğini gösterir.

Bakımsız Saçlar: Bakımsız, düzensiz saçlar, depresyon haline işaret eder.

Kadınca konular..

Saç Hakkında Bilmediklerimiz

Bakımlı ve sağlıklı saçlar, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan en önemli etkendir.Saçların bakımlı veya bakımsız olması, kişilik gelişimi, hayat tarzı ve motivasyon üzerinde belirleyici etkiye sahiptir.Saçlar, bir insana sempati veya antipati duymamıza yol açabilir. Saçın hangi özelliklerinin sempati, hangilerinin antipati yarattığı ise kültürden kültüre değişiyor.Kadınlar saçları aracılığıyla, insanlara nasıl görünmek istedikleri hakkında mesaj vermek isterler. Burada hangi özelliklerin önemli olduğu da kültürden kültüre değişiyor.

Küçük bir not; Ayrıca değişen ruh haline göre, saçın biçimini yenilemekte fayda var. Çünkü saç biçimi motivasyon üzerinde hayli etkili. 

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara