Resimde bir kadın ellerini yüzüne koyup takma tırnaklarını ve makyajını gösteriyor. O hâlde takma tırnak nedir?

O Hâlde Takma Tırnak Nedir?

👉 Herkes bilir, güzel ellerin altın kuralı bakımlı ve şekilli tırnaklardan geçer. Ancak tırnak bakımı meşakkatli bir iş. Özellikle uzun tırnak kullanmayı sevenler, tırnak kırılması gibi aksilikler yüzünden tırnaklarını istedikleri şekilde tutmakta zorlanabilirler. Bu ve buna benzer problemleri ortadan kaldıran takma tırnaklar ile devamlı bakımlı ve şık görünmeniz mümkün!

Peki O halde takma tırnak nedir? 👇

Tırnak kenarlarına yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılan yapay tırnaklar; takma tırnak nedir sorusunun en basit yanıtı. Farklı boyutlarda ve şekillerde olan takma tırnakların bazıları ojeli bazıları ise tırnak rengindedir. Tırnaklarınızın sık sık kırılması, uzamaması ve tırnak alanınızın küçük olması gibi durumlarda takma tırnaklardan faydalanabilir, takma tırnaklarınızı dilediğiniz modelde kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. Takma tırnaklar birçok farklı model ile satışa sunulmaktadır. Takma tırnak setleri ile çarpıcı görüntüler yakalayabilir, girdiğiniz ortamlarda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Özellikle gece davetlerinde ve özel günlerde uzun takma tırnaklar ile şıklığınıza şıklık katabilir, tırnaklarınızı dilediğiniz renk ojelerle kullanarak abiye kıyafetlerinize uyumlu hale getirebilirsiniz.

Uzun takma tırnak modellerinin yanı sıra kısa takma tırnaklar da günümüzde son derece popüler. Doğal ve casual bir görüntü yakalamak için kısa ve orta uzunluktaki takma tırnak modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı takma tırnaklar french manikürlü olarak satışa sunulmaktadır. Her türlü kıyafetinize uyum sağlayacak bu tırnaklar ile sade bir şıklık edinebilir, zarif ellere sahip olabilirsiniz.

O Hâlde Takma Tırnak Nedir?

Tırnak bakımı ve güzel görünümlü eller güzelliğin bir numaralı sırrı olarak görülmektedir. Kadınların kimi zaman kombinlerine göre belirledikleri tırnak renk ve biçimleri kadın güzellik dünyasının belki de en fazla öne çıkan unsurlarındandır. Çoğu zaman ojeyle süslenen, renkli ve hareketli oluşuyla göz dolduran tırnaklar, takma tırnak olarak da karşımıza çıkabilmekte, önceden hazırlanmış halleriyle birçok kadının ve hatta Nail Art sevenlerin ilgisini çekmektedir. Günlük ve özel günlere ait kullanıma uygunluğuyla dikkat çeken ve girilen ortamda adeta gözlerin üzerinizde olmasını sağlayan tasarım harikası takma tırnaklar, kıyafetlerle bir bütün olmasıyla da tercih sebebi olmaktadır.

Takma tırnak temelde, kadınların kötü görünen ve sürekli kırılan tırnaklarını gizlemek için tasarlanmış ve üretilmiş bir üründür. Farklı zevklere hitap eden tırnak şekilleri ve boyutları sunan takma tırnak, kozmetik dünyasındaki varlığıyla gitgide kendi trendini oluşturacak duruma da gelmiştir diyebiliriz. Uygulama sonrasında uzun süreli kullanım imkanıyla tercih sebebi olan bu tasarım harikaları, yapay olması nedeniyle zarar görmesinden duyulan endişeleri de ortadan kaldırmaktadır.

Tırnağınıza en uygun olan ölçü ve formları tercih edebildiğiniz takma tırnak, kişisel zevklerinize uygun modelleriyle de dikkat çekmektedir. Günlük kombinlerinize veya özel günlerde giyineceğiniz kıyafetlere göre de tercih edebileceğiniz ürün, üzerinde bulunabilen çeşitli taşlar veya motifler ile tırnaklarınızda hareketlilik yakalamanızı sağlamakta, güzelliğinize sıra dışı bir görünüm kazandırmada büyük rol oynamaktadır.

Takma tırnak, farklı zevklere ve kullanım şekillerine uygun oluşuyla ön planda olan bir kozmetik ürünüdür. Çeşitli boylarda, ölçülerde ve formlarda birçok modeli bulunan ürün, en özel günleri süsleyebileceği gibi günlük kullanımda sadeliği tercih edenlere de uygun olma özelliği taşımaktadır. Kıyafetinize veya makyajınıza göre çeşitli tercihlerde bulunabileceğiniz takma tırnaklar, güzelliğe sihirli dokunuşlarda bulunarak kendinizi bakımlı ve güzel hissetmenize de katkıda bulunmaktadır.

Takma Tırnak hakkında detaylı bilgiler.

Takma Tırnak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takma tırnak satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde takma tırnağınızı kolayca takabilir ve doğal bir tırnak görüntüsü yakalayabilirsiniz. Takma tırnak seçerken öncelikle takma tırnakların büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendi tırnak yapınıza uygun bir tırnak seçimi yapmanız takma tırnaklarınızın daha şık ve zarif durmasını sağlar. Alacağınız takma tırnak setinin parçaları tırnak kenarlarınıza tam oturmalı, taşma yapmamalıdır. Buna dikkat ettiğiniz takdirde takma tırnaklarınızı uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Geniş tırnak kenarlarına sahipseniz büyük boyutlu takma tırnakları, dar tırnak kenarlarına sahipseniz küçük boyutlu takma tırnakları tercih edebilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnak nedir sorusunun ardından en çok merak edilen nokta nasıl takılacağıdır… Bilinenin aksine takma tırnakların takılması son derece pratik ve kolaydır. Tırnak şekliniz ile uyumlu bir takma tırnak modeli seçtiğiniz takdirde takma tırnağınızı hızlıca takabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Takma tırnağınızı takmadan önce öncelikle tırnaklarınızı temizlemeniz varsa oje ve kalıntılarını silmeniz gerekmektedir. Temizleme işleminiz tamamlandıktan sonra uygun bir nemlendirici ile ellerinizi nemlendirmeniz de tırnak sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. Takma tırnaklarınızı takarken küçük bir fırça bir kullanmanız yapıştırma işlemini kolaylaştırır. Takma tırnağın üzerine süreceğiniz önerilen ölçüdeki tırnak yapıştırıcısını fırça yardımıyla yaymalı, böylece takma tırnağın sabit kalmasını sağlamalısınız. Bu işlemin ardından takma tırnaklarınız kullanıma hazır!

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları çıkarmak da takmak kadar kolaydır. Takma tırnaklarınızı çıkarmak için aseton ve benzeri bir oje çıkarıcıdan yardım alabilirsiniz. Pamuk üzerine dökeceğiniz oje çıkarıcı parmaklarınızın üzerine koyduktan sonra üzerini folyo ile kaplayabilir ve birkaç dakika beklemenin ardından takma tırnaklarınızı çıkarabilirsiniz. Takma tırnaklarınızı bu şekilde çıkarmanız tırnaklarınızın zarar görmesini engellediği için çekerek çıkarma gibi yöntemlerden çok daha güvenilirdir. Takma tırnaklarınızı çıkardıktan sonra üzerinde tırnak yapıştırıcısı kalmayacak şekilde temizleyip uygun bir nemlendirici ya da tırnak bakım yağıyla nemlendirdiğiniz takdirde tırnaklarınızda herhangi bir yıpranma oluşmaz.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara