Kuzeyin Kralı Gregor Ve Çar’ın Sonu

Salina, Gregor ve Birlikleri akşam vaktinde Yorka Krallığına doğru ilerlemeye başladı. Kuzeyin gerçek kralı Gregor Yorka Krallığın gerçek kralı olacaktı.

-Salina; Kirsti sen gelmemeliydin.

+Kirsti; Savaş kuzeyin savaşı bizim savaşımız. Biz birlikte güçlüyüz..

-Salina; Haklısın kuzeyin güzel kızı.

☆Bu arada kral Çar kraliyeti güvenli hale getiriyor. Kral kral Lionel’in güçlü birlikleri Çar’ın gücüne güç katmaya devam ediyor. Güçlü bir orduya karşı bir avuç insan topluluğu vardı.

Beklenen vakit gelmiş çatmıştı. Kalpler hızlı bir şekilde atıyordu. Endişe ve korku baş gösteriyordu Gregor’un birliklerinde. Bu savaş tarihe “kuzeyin soğuğu” adını alacaktı.

Şafak vakti olmuştu. Çar’ın devasa ordusuna ile karşı karşıya geldiler.

Kral Gregor birliklerine şöyle seslendi; Vakit zafer vaktidir cesaretiniz ve mücadeleniz Yorkaya refah ve huzuru getirecek. Bizden kat kat büyük olabilirler. Onların sahip olamadığı bir güce sahibiz. Kraliçe Katrina’nın kızı Herzim Krallığının son varisi ateş cadısı salinaya.

Benimle şimdi yan yana şimdi savaşmaya var mısınız?

(Birlikler bir ağız olmuş sanki seninleyiz her daima)

Gregor; Emrediyorum o zaman saldıraya geçiyoruz.

☆Çar’ın ölüm ordusu harekete geçti. Nihayet savaş başlamıştı.

🔥Ateş cadısı Salina öfkesi ve asaletiyle devasa bir orduyu yakıp küle çeviriyordu. Gregor ve birliklerine bir koridor açıyordu adeta. Mancınıklar kale duvarını yıkıyordu, okçular dağın eteklerinde Çar’ın ordusuna ok atıyordu Çar’ın devasa ordusunun etekleri tutuşmuş bir halde kaçmaya başladı. Lionel’in gönderdiği muhafızlar savaş meydanından kaçmayıp ölüme boyun eğdiler.

Sonunda kalenin içinde bir delik açıldı Gregor ve birlikleri kale içinde salina kale dışında düşmanı yok ediyordu. Hain Çar bu olanları görünce kaçmaya yetindi. Ama kaçamadı onu öldüren Kirsti olmuştu, annesini ve babasını canlı canlı yakmıştı Çar.

Savaş sonunda bitmişti Gregor hakkı olan tahta oturmuş. Salina amacına ulaşmıştı. Kayıplar yaşanmıştı ama yaş yerine zaferi kutlamak halkı için daha güzel. Yorka Krallığı bir, bütün olmuştu.

3 hafta sonra;

☆ Yorka Krallığın gerçek kralı Gregor ve Salina kapalı kapılar ardında gerçekleşmesi olağan bir savaş hakkında konuşuyor plan yapıyordu.

Salina için ayrılma vakti gelmişti artık yorka Krallığından. Kirsti Salina ile son bir gece birlikte olmak istedi diğer geceler gibi. Salina o gecenin sabahında atına binip pontoz’a doğru yol aldı.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara