Kostüm Sanatı Cosplay Nedir?

Bugün size yeni bir hobiden bahsetmek istiyorum. Adı kostüm sanatı cosplay nedir? Mevzuya uzatmadan konuya girelim.

Cosplay, ya da kostüm sanatı nedir?;

çoğu insan tarafından hobi olarak görülmemektedir. Onun yerine bir bir kutlamanın, duygusal bir şekilde belirli bir karakter veya medya unsurunun sizin üzerinizde form bulması “cosplay” olarak adlandırılır, kısacası bir karakterin kostümlü takliti.Aslında cosplay kültürünü hayatınıza son derece yaratıcı bir hobi olarak katabilirsiniz, cosplay sizin yaratıcı ve sanatsal yönünüzü ifade etmenizi sağlayacaktır. Eğer katı ve yorucu bir işle meşgulseniz, size daha sıkı çalışmanız, daha üretici olmanız, daha iyilere ulaşmanız konusunda ilham verebilir.

Cosplay kostüm sanatı nedir?

Renkli kostümler, aksesuarlar ve sevdiğin karakterin tavırlarını taklit etmek… İngilizce “costume” ve “play”, yani kostüm ve oyun kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkan kostümlü oyun yani “cosplay” Cosplay, aksesuar ve çeşitli kostümlerin yardımıyla kurgusal karakterlerin insanlar tarafından çoğunlukla eğlence amaçlı olarak taklit edilmesi, diğer bir deyişle “karakter canlandırılması” olarak tanımlanabilir. Bu canlandırma aşamasının öncesinde kişilerin kişisel tercihlerine de bağlı olarak araştırma, malzeme alışverişi ve doğal olarak karakterin davranış özelliklerini gözlemlemeye uzanan birçok aşama vardır. Bir sonraki aşama ise yeteneğine güvenenler için üretim kısmı, vakti olmayanlar veya bu işte daha yeni olanlar içinse kendilerine en uygun kostümü tedarik aşaması gelir. daha çok japon ve doğu asya kültüründen etkilenir. çıkış noktası da bu coğrafyalardır.anime, manga, film, dizi, kitap, oyun vs. gibi bir çok alandan karakterler yapılır.ülkemizde bir kaç yıldır artarak yapılmaktadır.kontakt, torucon vs. gibi bir çok organizasyon cosplayer’ları ağırlar. yarışmalara girip ödül almak, sosyalleşmek gibi bir çok olanak sunarlar.türkiye’de ağırlıklı olarak üniversite ve lise öğrencileri tarafından yapılır. 2005’ların başlarından itibaren dünya genelinde sosyal medya artışı ile online oyunlardan daha fazla bahsetmeye başladık. Bu durum sosyal medya kullanıcılarını harekete geçirdi ve

Cosplay adlı bir akım;

ortaya çıktı. Birbirinden ilginç ve değişik online oyun kahramanlarının kostümlerini giyerek bir hobi etrafında şekillenen bu yenilikçi, ilginç akım farklı hobi kollarını da harekete geçirdiğini söyleyebiliriz.  Oyunu oynayanlar ya da sosyal medya kullanıcılarının dikkatini ta ilk günden çeken bu akım, dünya geneline hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Fuar ve gösteri merkezlerinde insanları, online oyun sevdalılarına ekran karşısındaki kahramanları ekranın dışına taşıyor. Bu gösterilere gönül vermiş binlerce insan var ve bu şekilde oyun kahramanını dışarıya yansıtmak sanıldığından da eğlenceli. Kostüm sanatı.. Daha iyi anlamanız için aşağıdaki video izlemenizi tavsiye ederim.

Daha ayrıntılı..

✔️ Cosplay yani kostüm sanatı hobi olarak en iyi şekilde yapılabilir.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Işıl
Işıl Cevapla
- 5:50 pm

İzlemesi çok keyifli 🙂

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 6:31 pm

    😊🤗🦋

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara