Bir kadın fal bakıyor. Kahve falı baktırmak..

Kahve Falı Baktırmak

Kahve Falı Baktırmak

Kahve falı baktırmak sanırım kahvenin kültürümüze girişi kadar eski. Çünkü fincanın dibini gören fincanı çeviriyor. Kızlar arasında mavra olarak, laftan bakılmasının dışında, kahve falı ile günlük işlerini belirleyen, bu işi düşünülenden çok fazla ciddiye alan bir kesim var. Kahve içmek için değil fal baktırmak için kahve içen büyük bir çoğunluktan bahsediyorum. Fala genelde baktıran kadınlar, erkeklerden de küçük bir çoğunluk baktırsa da fal işi kadınların tekelinde. Özellikle de aşk ve ilişkilerle ilgili gelecekte neler olabileceği, hemen hemen herkesin ilgi duyabileceği bir konudur. Özellikle de kadınların! Kadınlar her zaman fala erkeklerden daha meraklı olmuşlardır. Gerçi günümüzde fala ilgi duyan erkek sayısı da az değildir ama kadınlar her zaman bu konuda başı çekmektedirler.Kadınlar daha fazla sezgisel düşünür. Her zaman hisleri erkeklerden daha kuvvetlidir.Duygusaldırlar. Belki bu özellikleri onların daha fazla falla ilgilenmelerini açıklayabilir.Geleceği merak etmenin çok çeşitli nedenleri olabilir.

Kahve falı baktırmak

Kahve Falı Nasıl Bakılır

Kahve falı içilen Türk kahvesi sonrası fincanın kapatılarak soğuduğunda fincan içerisinde ve tabakta çıkan görüntülerin yorumlanması şeklidir. Hiçbir bilimsel dayanağı olmayan, sezgileri güçlü kişilerin şekiller ile yaptığı yorumlara dayanan bir fal şeklidir. Kahve falı bakmak için öncelikle Türk kahvesi içilip fincan alt tabağa kapatılır. Fincan iyice soğuduktan sonra 6. hislerine güvenen sezgileri güçlü bir falcı tarafından açılır. Fal bakan kişi fincanın içerisinde gördüğü şekilleri bazı nesnelere ve canlılara benzeterek yorumlar yapar. Kahve falı hem geçmişi hem geleceği haber veren bir fal olarak bilinir. Olacak olaylar konusunda kişiyi bilgilendirip uyardığına inanılır. Kahve falı bakan sezgileri güçlü insanlar gelecek ile ilgili öngörülerde bulunarak kişileri yönlendirir. Kahve falının en büyük özelliği içilen mis gibi Türk kahvesinin ardından âdeta büyüleyici bir ritüel olmasıdır. Kahve falı mucizevî bir kehanet gibi görünse de kahve falı bakan kişinin yetenekleri doğrultusunda anlam kazanır. Neden Kahve Falı Bakılır

Kahve falı bakma ritüeli insanların merakı ile başlayan bir uygulamadır. İnsanoğlu geçmişten günümüze hep geleceği merak etmiştir. Gelecekten haber verebileceğini düşündüğü tüm uygulamalara da büyük bir ilgi göstermiştir. Kahve falı da insanların gelecek merakı sonucu ortaya çıkmıştır.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin. 🤗

Yazar Hakkında
Toplam 232 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara