Bir kadının elinde çikolata var. Kadınların çikolata tutkusu.

Kadınların Çikolata Tutkusu

Tatlılar Kadınlar Gibi

Bahsedeceğimiz konu kadınların çikolata tutkusu hakkında olacak.

Konuşacak hiçbir şeyi olmayan güzel bir kadının yarattığı hayalkırıklığı gibi, görünüşü şahane olup tatsız tuzsuz tatlılar da var. Hatta insanı sonradan rahatsız eden, yediğine pişman eden lezzetler de…Ben akıllı kadınlar gibi sade tatlıların daha iddiali olduğunu düşünüyorum. Her lokmada ayrı bir tat keşfetmeli, sizi şaşırtmalı.Bazen pastanelerin vitrinlerine bakıp ”o kadar süslü püslü görünüp hayal kırıklığı yaratacağına, daha az gösterişli dursun ama tadı çok lezzetli olsun!” diye bağırasım var 🙂

Çikolatanın kadınlar üzerindeki etkisi

İçin Çikolatanın önemi

Kadınların çikolata tutkusu hissetmeleri sır değil. Bir kadının, özellikle duygusal bir hayal kırıklığından sonra, çikolatalı ya da çikolatalı dondurma yemeye adadığı bir sahne bulmak için sadece herhangi bir filmi izleyin.

Neden Çikolatayı Seviyoruz

Bu soru herkesin aklından geçmedi mi! Herhangi bir yaşta, herhangi bir zamanda, herkes çikolataları sever. Bugün doğum günün, Çikolata! Stresli hissedince, Çikolata! Canın sıkıldığında, Çikolata! Ve  daha birçok sebep bizi çikolataya iter… Çikolata sadece evrensel bir favori değil, aynı zamanda evrensel bir arzu. Çikolatanın mideye değil kalbe gittiğini söyleyen sebep ne olabilir ki.

Çikolata kalbe giden aşk

Çikolatayı Hakettim

kadınlar çikolatayı bir ödül olarak değerlendiriyor. Kendilerince iyi bir şey yaptıklarında, bir işi başardıklarında veya bir zorluğun üstesinden geldiklerinde çikolata yemeyi hak ettiklerini düşünüyorlar.Bir anlamda, çikolatayı duygusal sorunlarını çözecekleri bir alan olarak görüyorlar. “Çikolata yiyorum, çünkü üzüldüm, veya sevindim, veya çok yoruldum, bir çikolatayı hak ettim” diye düşünüyorlar. Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Işıl
Işıl Cevapla
- 10:40 pm

Çok tatlı çikolata sevmiyorum ben, biraz acı bir tat bırakmalı az şekerli bitter çikolatanın verdiği haz kahvede bile yok sanki

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 10:58 pm

    Olabilir mi acaba.Kahve belki daha iyidir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara