Bir kadın ayakkabıya bakıyor. Kadınlar neden ayakkabı sever.

Kadınlar Neden Ayakkabı Sever

Ayakkabı Düşkünü

Sizce kadınlar neden ayakkabı sever konuyu uzatmadan mevzuya gireyim. Üç beş kadın bir araya gelse ve alışverişten konuşsa, konu döner dolaşır ayakkabı mağazalarına ve ayakkabılara gelir. “Köşedeki mağazada bir ayakkabı gördüm, onu mutlaka almalıyım” gibi cümleler havada uçuşur.Çizme, babet, rugan, spor, sandalet, convers derken de her kadının gardırobunda en az 7-8 çift ayakkabısı olur. Tabii bu sayı çoğunda daha fazladır ve sorulduğunda sayısını kendi bile hemen hatırlayamaz. Öyle ya, hepsinin yeri ayrıdır, hepsi ayrı kıyafetin tamamlayıcısıdır! Yani ayakkabı almak için bahanemiz boldur. Evet, kadınlar alışveriş yapmayı çok sever ama en çok ayakkabı almayı. Her yeni kıyafet için mutlu olabiliriz ancak yeni ayakkabının mutluluğu diğerlerine benzemez. “Vitrinde bir ayakkabı gördüm, âşık oldum” cümlesini yalnızca kadından duyabilirsiniz. Aynı modelde ama farklı renklerde ayakkabıları yalnızca bir kadının dolabında görebilirsiniz.

Kadınlar neden ayakkabı sever..🍒🍒

Ayakkabılar bize kendimizi iyi hissettiriyor

Ayakkabıları neden acı ve yoksulluk noktasına kadar seviyoruz? Çünkü bize kendimizi iyi hissettiriyorlar! Kelimenin tam anlamıyla ve kimyasal olarak da. Ayakkabı alışverişi yapmak, beynin doğal zevk kimyasalı olarak bilinen dopamin salgılamamıza neden olur.Üstelik psikologların da belirttiği gibi, giydiklerimiz ruh halimizi derinden etkiler!İtiraf etmeliyiz ki çoğumuz, sevgilimizin herhangi bir sebeple taze güller yerine bir çift taze ayakkabı hediye etmesini tercih ederiz!

Ayakkabılar hakkında konuşalım..💖

Küçük bir not;Evet! Ne demiş hepimizin idolü Marilyn Monroe? ‘’ Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, dünyayı bile fethedebilir.’’

Biz Kadınlar Neden Topuklu Ayakkabıları Severiz

Moda tam olarak gelişimi ve değişimi saptanamayan hızlı bir biçimde insanları etki eden önemli kavramlar arasında yer alır. Kadınların geneli topuklu ayakkabıları ciddi derecede ilgi duymaktadır ve hatta bu durum daha bir çocukken dahi bu şekilde cereyan etmektedir. Bu ilginin asıl sebebi olarak güzel görünme isteğinin farklı şekillerde ortaya çıkışı olduğunu açıkça görmekteyiz.

Ayakkabılar neden önemli bizim için🐬

Topuklu ayakkabının sağladığı pek çok avantaj bu anlamda kadınlara hizmet etmektedir.Topuklu ayakkabılar öncelikle bacak boyunu daha iyi gösteren ürünlerdir. Böylece genel olarak boyun daha uzun görünmesi daha zarif bir görünümü ortaya çıkaracaktır. Bunların yanı sıra topuklu ayakkabının genel görünümü daha dar yani kişiyi daha zayıf gösterdiği de ortadadır. Daha zayıf ve daha zarif bir görünümün anahtarı olarak görülen topuklu ayakkabılar oldukça sevilmektedir. Neredeyse her kadının birden fazla çift topuklu ayakkabısı mevcuttur.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 232 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Işıl
Işıl Cevapla
- 4:46 pm

Hakikaten öyleyiz sanırım, ben daha çok rahat ettiğim ayakkabıları tercih ediyorum fakat yine de aynı modelin farklı renklerini almaya eğilimim var sanırım, topuklu ayakkabıların da yeri ayrı tabi, hamile kalana kadar neredeyse hiç düz ayakkabı giymemiş biri olarak onu da es geçemiyeceğim 🙂

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 4:55 pm

    Ayakkabıların üzerimizde büyük bir etkisi var. Her bir yeni çift ayakkabı bize haz veriyor.🍒🍒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara