Resimde bir şehir var. İskandinav Rüyası İsveç

İskandinav Rüyası İsveç

Yeni yerler keşfetmek veya yaşam alanınızı değiştirmek istiyorsanız İsveç’e mutlaka göz atmanızı öneririz. 🇸🇪

👉 Mükemmel doğası, mavi ile yeşilin bir araya geldiği doğal adaları, ucu bucağı olmayan çam ormanları ve kuzey ışıklarının eşsiz büyüsünü bir araya getiren İsveç, İskandinav kültürünü birebir yansıtan özellikleri ile bilinir. Hem kırsal alandaki eşsiz güzellikleri hem de modern şehir hayatında sunmuş olduğu eğlence ve alışveriş imkânları, İsveç’i her seyahat amacına uygun bir ülke haline getirmiştir.

Kuzey Avrupa’da yer alan bir İskandinav ülkesi olan İsveç, yüksek yaşam kalitesi ve kişi başına düşen gelire ek olarak sağlam bir sosyal refah sistemine sahiptir. Başkenti, en yoğun nüfuslu şehri ve kültür merkezi Stockholm olan ülkenin resmi dili İsveççe ama İngilizce, Almanca ve Fince de yoğun olarak kullanılıyor. Stockholm, Göteborg ve Malmö gibi turistik şehirler, dünya çapındaki müzik festivallerinden devasa gece kulüpleri, onlarca çeşit bar, pub ve kafeye kadar çok zengin bir eğlence hayatına sahip.

Dünyaca çevreciliğe en çok önem veren ülkelerden biri olan İsveç’te yere çöp atmak yasak ve büyük cezası var.

İsveç Stockholm

Ayrıca çöplerinizi geri dönüşüm kutularına düzenli bir şekilde koymanız gerekiyor. Özellikle müzik konusunda son derece ünlü isimlere ev sahipliği yapan İsveç’in Stockholm bölgesi hareketli bir gece hayatına sahiptir. DJ partilerinin oldukça yaygın olduğu şehirde, konserler ve açık hava gösterileri oldukça sık yapılmaktadır. Hareketin hiç eksilmediği şehir Stockholm’de eğlence için Stureplan, Södermalm, Bondegatan, Rörstrandsgatan ve Kungsholmen tavsiye ettiğimiz bölgeler arasındadır.

Dünya markası haline gelmiş ve dünyanın her yerinde kullanılan pek çok ürünün çıkış ülkesi olan İsveç, yükseköğrenim konusunda da dünyanın en başarılı ilk 10 ülke arasında gösterilmektedir. İsveç’in yükseköğrenimde eğitim kalitesinin yanında yenilikçi bir ülke oluşu, İngilizce eğitim programları sunması, sosyal eşitlik, üniversitelerin profesyonel iş dünyası ile olan bağlantıları, güvenli ve modern çevre, ekonomik yaşam koşulları,

1995 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olması ve U21 sıralamasında dünyanın en iyi 5. yükseköğrenim sistemi olarak gösterilmesi en büyük tercih nedenleridir. Her yıl uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen İsveç aynı zamanda dünyanın en iyi sağlık sistemine sahip ilk 10 ülke arasında gösterilmektedir.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 214 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara