Salina Hibrat Savaşı

Kara kral Lionel ve Sersi Prenses’i Helana ittifakını karşı. Tüm krallıklar müttefik oluyor, onlara karşı savaşa hazırlanıyor. Kana susamış bu canavarları yok edecek orta dünyaya huzur getirmeyi hedefliyorlardı. Savaşın ayak sesleri duyuruyordu, herkes biliyordu kaybedeceklerini. 13 Krallık birleşti ordularını yaşanacak olan savaş için dizayn ettiler. Generaller, krallar her bir şeyi ölçüyor, planlıyor, stratejiler kuruyorlardı. Tüm yaşayan ırklar iki canavarın kafalarını istiyordu. Ve sonunda ilk kez onlara karşı cephe alınmıştı. Karanlığın ve aydınlığın savaşı, Hibrat savaşı. 13 Krallık, Herzim ve Bulgac imparatorluğuna karşı savaş ilan etmişlerdi.

Kara kral Lionel ve Sersi Prenses’i Helana kendilerine karşı kurulan müttefikleri biliyordu. 13 krallığın birleştiğini ve cephe aldıklarını biliyordu. İki canavar diktatör, gelen kocaman büyük ordu için kapsamlı bir plan yapmışlardı. Lionel ve Helena karanlık odalarda yaptıkları acımasız planı devreye sokacaktı.

O gün gelmişti karanlığın ve aydınlığın savaşı. 13 Krallık, Bulgac’a doğru ilerlemeye başladı. İlk sıcak temas Bulgac’ın hibrat bölgesinde olmuştu. 13 Krallık tek bir ağızla saldırın emrini verdi orduya. Helana ve Lionel’nın genç, dinamik, güçlü askerlerine karşı topyekun saldırmaya başladı.

Kara Kral Lionel ve Sersi Prenses’i Helana

Kara kral Lionel ve Helena orduya şimdi topları ateşleyin emrini verdi. Şaşkına dönen krallar ve generaller, ordusunun yok oluşunu izlemekle yetindiler.

Helana ve Lionel’in güçlü topları 13 krallığın ordusuna ağır ziyayet vermişti. Çok büyük kayıplar yaşadı 13 krallık. Bu dehşet verici savaş Hibrat savaşı olarak tarihe geçti. 13 Krallık ağır bir yenilgi aldı ve işler eskisinden de daha kötü oldu. 13 krallıkta kıtlık ve isyanlar başlamıştı. Kazanan iki canavar olmuştu imparatorluklarına bollarca altın, erzak ve toprak katmışlardı. Resmen orta dünya iki kanlı canavarın himayesinde kalmıştı. Herzime ve bulgac’a giren her gemi, at arabası haraç verecekti. Helana imparatorluğa toprak katmıştı savaş tazminatı olarak. Bununla kalmayıp 13 krallığın kaynaklarını yağmaladılar. İki canavar fazlasıyla kazançlı çıkmıştı..

Savaştan önce…

(Bilmedikleri şey Kara Kral Lionel ve Sersi Prenses’i Helana ateşli büyük toplar inşa ettirmişlerdi.)

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
Mutluluk Bulutu
Mutluluk Bulutu Cevapla
- 12:18 am

Harika olmuş 💗

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Cevapla
  - 11:13 am

  Salina serisi bitince diğer seriye geçicem. 🍒🍒

İçimde Kalacağına
İçimde Kalacağına Cevapla
- 10:22 pm

Elinize sağlık…

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Cevapla
  - 11:44 am

  Teşekkürler. 🍒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara