Gece Yarısı Güneşi Finlandiya

Yeni yerler keşfetmek veya yaşam alanınızı değiştirmek istiyorsanız Finlandiya’ya mutlaka göz atmanızı öneririz. 🇫🇮

👉 Eğer doğa ve doğayla baş başa kalma, düzenli ve stressiz yaşam, sıcakkanlı kültürler ve halkını kollayan devlet yapısı sizin için önemli unsurlarsa Finlandiya tam da size göre!

Finlandiya dünyanın en mutlu ülkesi olarak seçilmiş bir ülke ve bunu sağlayan temel faktörlerin ülkedeki refah, özgürlük seviyesi, sağlık sistemi, cömertlik ve dürüstlük olduğunu söyleyebiliriz. Halkın birbirine duyduğu güven düzeyi de bu konuda önemli rol oynuyor.

Finlandiya, İnanılmaz bir manzara, bozulmamış doğa ve ormanları, yemyeşil bir manzarayı tamamlayan gölleri ile ziyaretçilerini her an şaşırtan bir ülke.

Helsinki Finlandiya

Muhteşem doğası ve huzur dolu topraklarıyla Avrupa’nın kuzeyinde minik bir cenneti andıran Finlandiya günümüzde yüksek yaşam standartları ve eğitim sistemi ile küresel tanınırlılığa sahip dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biridir.

Yılın her mevsimi görenleri kendine hayran bırakan çarpıcı doğası, sakin yaşamı, açık hava etkinlikleri, iş ve eğlence imkanı sunan Helsinki şehri, ekonomik zenginliği, teknoloji alanında yaptığı yenilikçi girişimleri ile ülkeye gelen uluslararası öğrenciler için son yılların en popüler eğitim destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Her alanda eşitliğin ve hoşgörünün hakim olduğu ülkede insanlar da bir o kadar saygılı ve seviyelidirler.

Finlandiya’da arabadan fazla sauna vardır ve Finlandiya kültürü içerisinde ayrı bir yere sahiptir. Ülkenin resmi dili Fince ve İsveçce olmasına rağmen, okur yazarlık oranının yüksek olduğu Finlandiya’da halkın geneli akıcı bir İngilizce’ye sahiptir.

Dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ülkede eğitim herkese ücretsiz ve eşit olarak verilmektedir.

Finlandiya mutfağı; tatlıları, kırmızı etleri, hamur işleri ve balık seçenekleriyle oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Ülkede tüketilen geleneksel yemeklerin birçoğu Türk damak tadına da uygun olarak değerlendirilebilir. Dünyada en çok kahve tüketilen ülkelerden biri olan Finlandiya’da çok çeşitli kahvelerin tadına bakma şansını bulabilirsiniz.

Gece Yarısı Güneşi Finlandiya

Finlandiya’da gece hayatının kalbi Helsinki’de atmaktadır. Şehirde çok sayıda kafe, bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Finlandiya, genel kurallara uyulduğu, başkalarının haklarına girilmediği sürece özgürce bir yaşam sürebileceğiniz dünyanın en sakin, sessiz ve en güvenli ülkelerinden biridir.

Doğal güzellikleriyle, Avrupa’nın geri kalanından daha çok sahip olduğu yemyeşil ve içinden nehirlerin geçtiği ormanlarıyla, temiz havasıyla, 70 binden fazla ada ve 188 bine yakın irili ufaklı gölleri ile Finlandiya dünyanın en göz alıcı ülkelerinden biridir.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 214 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
SinanGCL
SinanGCL Cevapla
- 11:11 am

Daha Türkiye’yi bitiremedik 🙂 Ama yurtdışı seyahatini hep istemişimdir. 😀

Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz Cevapla
- 4:34 pm

Ekonomik sorunlardan dolayı güzelim ülkemizi gezemiyoruz..❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara