Bir kadın suyun üstünde dans ediyor. Peki dans etmek hobi mi?

Dans Etmek Hobi Mi?

The kiraz havalı bir giriş yapmak istedim. Olduğu kadarıyla tabii, harika okucularım sizleri bugün dansa kaldırıyorum. Sizce dans etmek hobi mi? Hemen yazımıza geçerim o zaman.

Dans Nedir Öncelikle?

Dans etmek evrensel bir dildir ve tüm kültürlerin zevk aldığı bir eylemdir. İnsanlar sadece dans ederek bedenlerini rahatlatabilir ve kendilerini kolaylıkla ifade edebilirler. İki insanın anlaşması için illa konuşmasına gerek yoktur. Dans da bir iletişim biçimi olarak tercih edilebilir. Dans etmek yüzyıllardır insanların vazgeçilmez aktiviteleri arasında yer alır.

Dans Etmenin Avantajları

İnsanın ruh halini olumlu yönde etkileyen, zihinsel ve ruhsal açıdan oldukça faydası olan dans, eğlencelerde ve kutlamalarda da sıklıkla tercih edilir. Dans Etmek Sağlığınızı ve Özgüveninizi İyileştirir.. Dans kişinin o an içerisinde yaşadığı bütün problemleri unutmasında oldukça etkilidir. Kişi sadece hareketlerini düşünür ve sıkıntılarını unutur. Dans etmek vücuttaki mutluluk hormonunun daha fazla salgılanmasına neden olur, bu yüzden dansın mutlu ettiği söylenebilir.

Yaralanma Riski Düşüktür… Dansı hobi olarak yaptığınız zaman, eklemlere aşırı yük binmediği için yaralanma riski düşüktür. Yeni başlayanlar için bile yanlış yüklenmelere imkan vermez. Dans Etmek Zihni Açar.. Dans etmek kişinin daha hızlı düşünmesine yardımcı olur. Bazı araştırmalar sonucunda dans eden insanların daha dikkatli olduğu belirtilmiştir.

Çünkü bireysel yapılan dans veya grupla yapılan bir dans hem uyum sağlamak hem de uyarlama ve düşünme becerisi gerektirir. Haftada 2 ya da 3 kez yapacağınız dans ile fiziksel denge ve sağlık koordinasyonunuzu artırabilirsiniz…

Dans etmek üreticiliği arttırmada çok da önemli bir hobi olarak görülmez. Ancak dansın sanatsal yönünü bir kez aştınız mı, ki bu da son derece emek ve sıkı çalışma anlamına gelir, yaratıcılık dünyasının meridyenlerine ulaştınız demektir. Dans etmek sizi belirli rutinleri öğrenmeye zorlar, odağınızı çalıştığınız dans hareketlerine çevirirsiniz ve bu yeteneğinizi daha sonra yaratıcılığınızı normal günlük aktivitelerinizde odağınızı tamamen işlerinize vererek kullanmayı öğrenirsiniz.

Dans etmek dünyanın en eğlenceli hobisi. Yoğun iş ve okul hayatınıza ara vermek, günlük koşuşturmalarınızdan biraz olsun sıyrılmak için dans etmeniz gerek.

Hem beden hem de ruh sağlığınıza iyi gelecek olan dans, hayatınızı başlı başına değiştirecek. Günlük hayatın koşuşturması ve iş yoğunluğumuz nedeniyle kendimize vakit ayıramıyoruz. Ancak tüm sıkıntılarımızdan ve yorgunluğumuzdan bizi kurtaracak olan dans ile tanışsak hiçbir sorunumuz kalmayacak aslında.

Dansın aklımıza dahi gelmeyecek yararları ise şunlar: Yeteneklerinizi fark etmenizi sağlayacak. Yaratıcılığınızı geliştirecek. Vücudunuzu ve sınırlarınızı keşfetmenizi sağlayacak. Daha mutlu bir insan haline gelmenizi sağlayacak. Hayatınıza enerji ve yaşama sevinci katacak. Esnekliğinizi arttıracak. Kendinize olan güveninizi arttıracak. Sinir sisteminizi güçlendirecek. Kalbinizi güçlendirecek. Koordinasyonunuzu geliştirecek.

Sosyalleşmenizi ve yeni arkadaşlıklar edinmenizi sağlayacak. Kontrol yeteneğinizi arttıracak. Kilo vermenizi ve forma girmenizi kolaylaştıracak. Uyku kalitenizi arttıracak. Takım çalışmasını öğretecek. Sorumluluk bilincinizi geliştirecek. Daha nazik ve anlayışlı bir insan olmanızı sağlayacak. Duruşunuzu güzelleştirecek. Sıkılaşmanızı sağlayacak. Kavrama ve yapma becerilerinizi geliştirecek. Depresyon ve stres belirtilerini ortadan kaldıracak. Sıkıntılarınızı ve sorunlarınızı yenmenizi sağlayacak. Hayatınıza huzur ve mutluluk katacak. Severek yapacağınız bir hobi mi kazanmanızı sağlayacak.

Profesyonel dans kariyerinize ilk adımınızı atmanızı sağlayacak. Başarılı bir dansçı olmanızın yolunu açacak. Sanata ve dansa bakış açınızı değiştirecek. Dans etmenin faydaları saymakla bitmez aslında. Dans etmeye başladığınızda hayatınızın ne kadar değiştiğini göreceksiniz…

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara