Birbirini Çok Seven İki Dost

Birbirini çok seven iki dostun müthiş hikayesi. Keyifli okumalar dilerim hepinize..😊

Dostum uzun süre oldu bildiğin gibi değilim. eskisi gibi değilim, çünkü hayat sevincimi yitirdim. Uzun süredir hayal de kurmuyorum. Dosttum Buradayım seninleyim. İnsanları izliyorum; bir yerlere yetişmek için koşuştuluyorlar. Yirmi beşinci saatin içindeyim, izliyorum sadece.. Mesela dün parktaki çocukların gülüşlerini, çığlıklarını, mutluluklarını tanık oldum. Sonra sahile gittim bir banka oturdum. İstemeden yan bankdaki iki sevgilinin gelecekle ilgili hayallerini işittim. Dostum Buradayım seninleyim. Aklıma birden geçmişteki anılarımız, hatıralarımız geldi. Sonra kalktım banktan yürümeye başladım. Sanki hiç bitmeyecek gibi yürüdüm. Dostum merak etme beni iyiyim olmak zorundayım.

Bildiğin gibi insanlar değişmedi, çıkarları, fesatlıkları, kibirleri, ihanetleri… Özledim seni saçmalıklarımızı ,aptallıklarımızı, gülüşlerimizi ama boşver senn dostum.. Burada olan şeylerin hiç bir güzelliği yok senden sonrası sarmıyor artık. Çünkü tanıdığımız insanlar kendine yeni hayat kurmuşlar,

Kurulan yeni hayatlar yepyeni yaşamlar oluşturdular. Senden haberleri yok! Dostum buradayım seninleyim. Söylemedim seni gittiğini ben bu aralar yalnızım, tekkim. Ama devam ediyor bir şekilde yaşam. Dostum buradayım merak etme beni, sevdiklerini.. Artık kaygılanmak yok, üzülmek yok, acı yok, dert yok. Sadece bizi beklenmen gerekecek tren istasyonunda.. bilmiyorum. Ne zaman? trene bineciğimi bildiğim tek bir şey var. Açıkçası çok uzun sürecek o trene binmem çünkü burada çok işim var. İnsanları biraz da olsa değiştirmek bunu nasıl yapacaksın diye soruyorsan; eğer yazarak içimdekileri dökerek. Bir kişi bile benim için önemli dostum.. yazacağım bir satır bile belki dört kelime birilerini motive edecek. Hayal kurmasını sağlayacak, yaşamdan keyif almalarını sağlayacak. Bildiğim tek şey alışmak olacak senden sonrasına. Bekliyorsun beni dostum ama beni çok işim var. Karanlıkta olanları aydınlığa kavuşturmam lazım. Bu bizim işimiz bu seninle benim yolum, hedefimiz.. Ben bisikletimi hazırladım maviliklere sürecez sonsuzluğa dostum.. buraları ne kadar çaresiz görülsede mutlaka bir kişi hiç beklemediğimiz bir ânda çıkagelecek. Dayanıyorum, dayanmak zorundayım, herşeye. Güzel şeylerin olması için sabır ediyorum. Dostum elbet bir gün o trene binip geleceğim yanına şimdi kalkmam lazım ayağa daha çok işim var.

Birbirini seven dostlara armağan olsun bu yazımız..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etme..

Görüşmek dileğiyle hoşçakal…Dosttum

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara